O nas

MK-RAIL, czyli mobilny serwis wagonów towarowych świadczący usługi utrzymaniowe każdego rodzaju. Nasza baza zlokalizowana jest w Ostrowie Wielkopolskim, ale wyjazdy do różnych krajów sąsiadujących nie są nam obce.

MK-RAIL – Twój zaufany partner w mobilnej naprawie wagonów towarowych!

Z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, w samym sercu Polski, MK-RAIL dostarcza niezawodne usługi utrzymaniowe na szeroką skalę, dotykając rynków zarówno krajowych, jak i międzynarodowych. Nasze strategicznie rozmieszczone magazyny zestawów kołowych w Koninie i Rzepinie, wyposażone w przestrzeń do składowania 500 zestawów kołowych oraz 3 aut ciężarowych z HDS, umożliwiają szybką i efektywną reakcję na potrzeby Klientów.

Posiadamy 5 specjalistycznych pojazdów serwisowych, w tym czterech w pełni wyposażonych w nowoczesną technologię do wymiany zestawów kołowych i diagnostyki układu hamulcowego zgodnie z normami UIC-543-1 i VPI 07. Jako pionierzy, wykorzystujemy czeskie urządzenia diagnostyczne Hakam S oraz Knorr MI8 HUB – pierwsze tego typu rozwiązania w Polsce przeznaczone do badań wagonów przegubowych.

Innowacyjność kontynuujemy, stosując holenderskie podnośniki Holmatro, co umożliwia bezpieczną i skuteczną pracę na wielu typach wagonów.

MK-RAIL bierze pełną odpowiedzialność za cały proces serwisowy – od zamówienia części, przez zarządzanie naprawą, aż po dokumentację fotograficzną i doradztwo postserwisowe, które pomaga naszym Klientom lepiej zrozumieć i zapobiegać przyszłym problemom.

MK-RAIL nie tylko naprawia, ale i edukuje, dzieląc się wiedzą na temat przyczyn awarii i ich zapobiegania. Dzięki temu nasi Klienci mogą cieszyć się dłuższą żywotnością swoich wagonów oraz mniejszymi kosztami eksploatacji.

naprawionych wagonów
+ 0
wykonanych przeglądów
poziomu P3
+ 0
przejechany kilometrów
+ 0 tyś.

Gwarancja mobilności i dostępności

Nasze oddziały zlokalizowane w Ostrowie Wielkopolskim i Koninie
pozwalają na szybką reakcję oraz dotarcie do taboru z punktu
położonego najbliższej uszkodzonego pojazdu. Pasja naszych
pracowników do kolei gwarantuje, że niezależnie od pory dnia czy
nocy wyruszymy do miejsca awarii z pomocą.

naprawy
naprawa

Jakość, która jest dla nas priorytetem

Tylko dobrze wykonana naprawa jest gwarancją bezpieczeństwa
w ruchu kolejowym oraz zapewnia największą żywotność taboru.
Dla nas jest to najważniejsze. Wzorową jakość naszych usług
uzyskujemy poprzez korzystanie z odpowiednich materiałów,
które cechują się parametrami spełniającymi obowiązujące
normy.

Wieloletnie doświadczenie

Naprawy wykonują pracownicy z bagażem 20-letniego doświadczenia oraz uprawnieniami w zależności od wykonywanych czynności. Do każdej naprawy podchodzimy w indywidualny, przemyślany sposób. Naprawiamy od A do Z. Nie wykonujemy prowizorycznych napraw. Doświadczenie pozwala nam wykonać wszystkie naprawy niezależnie od stanu załadowania wagonu łącznie z mobilną wymianą zestawów kołowych.

współpraca
współpraca

Profesjonalna obsługa

Każde wykonane zlecenie jest dokumentowane zarówno poprzez wykonanie dokumentacji w formie fotograficznej z przed oraz po naprawie i, jeżeli specyfika prac tego wymaga poprzez wykonanie badanie danego elementu w określony w dokumentacji sposób. Klientowi dostarczamy pełny raport z każdej wykonanej usługi a dla partnerów związanych z nami umowami współpracy udzielamy nieodpłatnego, telefonicznego wsparcia technicznego 24h/7.

Kraje w których działamy

mapa
mapa
mapa

Nasze Certyfikaty